• pl
  • en
  • ch
Lusławice
PL Poland
Friday, 29 April, 2016
Krzysztof Penderecki European Centre For Music

30 Tarnowska Nagroda Filmowa.

29 kwietnia 2016 r. o godzinie 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego odbędzie się koncert zespołu Motion Trio z muzyką filmową m.in. Krzysztofa Komedy, Krzysztofa Pendereckiego oraz własnymi kompozycjami uwiecznionymi w filmach. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz video z motywami malarstwa krakowskiego artysty Jacka Sroki. W ten oto sposób magiczny świat akordeonów splecie się po raz kolejny z ekranem filmowym, do tego w jednej z najlepszych sal koncertowych w Polsce!

Motion Trio, to trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza – lidera i autora większości kompozycji. Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn to światowej klasy akordeoniści. Wykorzystując w swej twórczości wszelkie atuty akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.

Motion Trio to laureaci wielu nagród, m.in.: Grand Prix IV Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w 2000r., Grand Prix Polskiego Przemysłu Muzycznego, Najlepszy debiut roku 2000 w Polsce (Jazzi Magazine), „Gus Viseur” w kategorii „Muzyczne Odkrycie Roku” we Francji (2005), Najlepsza Płyta Roku w kategorii „Muzyka Klasyczna” wg. HI-FI I MUZYKA – magazynu audiofila i melomana „CHOPIN” (2010), „Honoris Gratia” muzycy zostali uhonorowani przez Prezydenta Miasta Krakowa w dowód uznania za zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców (2011), „Mateusze 2013” – Muzyczna Nagroda Programu 3 Polskiego Radia

Bezpłatne wejściówki na koncert udostępnione zostaną on-line 20 kwietnia.